Jaki prezent na Wielkanoc warto podarować swojej nastoletniej córce

Dziewczynki w nastoletnim wieku są bardzo mocno zainteresowane używaniem różnego rodzaju kosmetyków. Nie wszystkie z nich są jednak właściwym wyborem. Jeśli więc chcemy podarować swojej córce kosmetyczny prezent na Wielkanoc 2022, postawmy na naturalne preparaty do pielęgnacji. Na pewno warto zdecydować się na delikatny żel oczyszczający, jak również na nawilżający krem do cery nastoletniej, która nierzadko skłonna jest do trądziku.

Jaki żel wybrać?

Aby w skuteczny sposób oczyścić nastoletnią skórę z zabrudzeń, warto stosować dobry jakościowo, naturalny żel do twarzy. Wydaje się, że najlepszym wyborem będzie kupno preparatu o naturalnym składzie. Należy poszukiwać w nim olejków, wyciągów oraz ekstraktów pochodzenia roślinnego, które w sposób skuteczny, ale delikatny usuną zanieczyszczenia oraz nawilżą cerę. Dość istotne jest to, aby żel nie pienił się zbyt intensywnie. Mocno pieniące się kosmetyki zawierają zazwyczaj w swoim składzie szkodliwe detergenty, które naruszają naturalną barierę ochronną naskórka. Żel powinien być stosowany przynajmniej raz dziennie, o poranku bądź wieczorem.

Na jaki krem się zdecydować?

Nastolatka ucieszy się również z kremu nawilżającego do twarzy. On także powinien bazować na składnikach pochodzenia naturalnego. Jeśli chodzi o konsystencję, powinna być ona raczej lekka. Nastoletnia skóra jest bowiem skłonna do wyprysków i przebarwień. Jeśli obciążymy ją kremem o treściwej konsystencji, będą one pojawiały się nieco częściej. Krem powinien nadawać się do codziennego stosowania. Należy aplikować go na jak najstaranniej oczyszczoną skórę, najlepiej o poranku oraz wieczorem. Wówczas efekty będą najlepsze. Jeśli chcemy podarować kosmetyki na wielkanocny prezent, postarajmy się o to, aby ładnie je zapakować. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie papieru prezentowego bądź ozdobnych pudełek. Wówczas córka jeszcze bardziej ucieszy się z podarunku.