Wielkanocne prezenty zrób to sam

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Co prawda w Polsce nie istnieje wyraźna tradycja obdarowywania się prezentami z tej okazji, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by zajączek zostawił kilka drobnych upominków pod krzakami w ogrodzie. Oto kilka pomysłów na prezent na Wielkanoc 2022, które doskonale sprawdzą się na ostatnią chwilę.

Prosto, lecz z pomysłem

Czasem proste rozwiązania są najlepsze. Wystarczy kupić małe jajeczka czekoladowe lub inne dowolne słodycze, które następnie pochować w różnych miejscach w ogrodzie i zorganizować najmłodszym członkom rodziny polowanie na jajka. Świetna zabawa gwarantowana. Dla nieco starszych osób dobrym pomysłem będzie przygotowanie kruchych ciasteczek w kształcie zajączków, kurczątek i jajek, które następnie można pięknie polukrować i zapakować w małą paczuszkę. A może ktoś jest miłośnikiem domowego zakwasu na żur? Jeśli tak, z pewnością ucieszy się z małego słoika do przygotowania w domu własnej zupy,

Prezenty sprzyjające relaksowi

Święta powinny być czasem głębokiego relaksu i odpoczynku od pędu codzienności. Dlatego podarowanie rodzinie drobnych upominków, które “zmuszą” ich do relaksu, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Świetnie sprawdzi się własnoręcznie przygotowana aromatyczna mieszanka soli do kąpieli z suszonymi kwiatami i olejkami, kule do kąpieli ze skrobi ziemniaczanej i sody, pachnące świece i mieszanki olejków eterycznych.

Kartki, laurki, życzenia

Miłym prezentem, którego mało kto dziś się spodziewa, są kartki świąteczne wysłane z wyprzedzeniem pocztą lub podarowane osobiście. Jeśli będą wykonane samodzielnie, ich wartość dodatkowo wzrośnie. To wcale nie takie trudne, można wykorzystać gotowe wzory z serwetek z motywami świątecznymi, które wystarczy nakleić na papier. 

Wspólnie spędzany czas

Najpiękniejszą a zarazem najcenniejszą rzeczą, jaką można podarować, jest czas. Dlatego warto potraktować święta jako doskonały moment na spędzenie czasu z rodziną. Długi wspólny spacer po Wielkanocnym śniadaniu, granie w gry planszowe, czytanie książek na głos, a nawet rodzinne oglądanie filmu to wspaniała zabawa, która przybliży nas do siebie i pozwoli pobyć razem. Warto doceniać takie chwile, których na co dzień może nam brakować.